Gerasimov potvrdil zapojení ruských vojáků do pozemní operace v Palmýře (video)

Na osvobození starobylé syrské Palmýry se podílely nejen Vzdušné a kosmické síly (VKS), ale také speciální jednotky ruské armády. Zapojení ruských vojáků do osvobozovací operace už potvrzují ruské armádní špičky i záběry z místa.

Účast ruských vojáků na pozemní operaci vedoucí k osvobození Palmýry byla v médiích doposud předmětem debat a oficiálně nepotvrzených dohadů. Nyní už je to potvrzený fakt: přímé zapojení ruských „speciálů“ do palmýrské operace potvrdil náčelník Generálního štábu Ozbrojených sil Ruské federace Valerij Gerasimov.

Včera (27. března) byla od teroristů díky podpoře VKS Ruska a sil speciálních operací, při účasti našich vojenských poradců osvobozena Palmýra, významné kulturní centrum. Osvobození tohoto města má strategický význam v boji s terorismem v Sýrii,“ cituje Gerasimova agentura RIA Novosti.

V posledních hodinách se na internetu začaly množit také fotografie a videozáběry ruských vojáků v osvobozeném starobylém městě. Jedno video například zachycuje ruského vojáka (s přilbou, balistickou vestou a zbraní) při aktivním odpočinku se syrskými kolegy v ulicích Palmýry:


Ilustrační foto: mil.ru

Ohodnotit článek
(0 hlasujících)

Přečtěte si

 

 

 

Nejčtenější články - Aktuálně

Potřebujeme vaši podporu

EURASIA24.cz je zcela nezávislý server, fungující jen a pouze díky nadšení a obětavosti skupiny lidí z České republiky a Slovenska, kteří web tvoří výhradně ve svém volném čase a dosud s vynaložením vlastních prostředků.   Nejsou za námi žádní investoři, oligarchové, majitelé vydavatelských domů nebo korporací, politici ani „ruští agenti“ či „kremelské peníze“.

Vrátit se nahoru