Do ulic Bělehradu znovu vyšly tisíce Srbů. Proti NATO a EU (video)

Namísto proseb o přijetí do Evropské unie a NATO Srbové masově protestují proti těmto organizacím. V neděli 27. března se v Bělehradu sešly tisíce lidí, kteří mimo jiné opět vyjádřili nesouhlas s nedávno uzavřenou dohodou o diplomatické imunitě a možností volného pohybu personálu NATO v Srbsku.

Podle televize RT se v ulicích Bělehradu sešlo okolo šesti tisíc lidí. „Myslíme si, že NATO nejenže nezajišťuje stabilitu, ale že NATO je příčinou terorismu, příčinou migrace a všech dalších globálních problémů, které v současnosti nemohou vyřešit – na rozdíl od Ruské federace, kde jsou problémy řešeny u jejich kořenů,“ uvedla pro RT mluvčí srbské organizace Zavetnici Milica Djurdjevič. Mezi protestujícími se objevily také vlajky Ruska a podobizny Vladimira Putina.

Srbové si zároveň připomněli 17. výročí západní agrese proti tehdejší Svazové republice Jugoslávii a masové zabíjení jejích obyvatel silami NATO pod vedením Spojených států. Mainstreamová média dodnes nepřestávají hromadné vyvraždění stovek až tisíců jugoslávských civilistů obhajovat mnohokrát vyvrácenými manipulacemi o údajné „etnické čistce namířené proti albánskému obyvatelstvu Kosova“.

Srbové nehodlají tento zločin Západu zapomenout a proti euroatlantickým strukturám protestují opakovaně. Zde jsou záběry televize RT z poslední demonstrace v neděli 27. března:

Zdroj a foto: RT / YouTube.com

Ohodnotit článek
(0 hlasujících)

Přečtěte si

 • Na maximum: MiG-31BM teď může létat rychlostí až 3400 km/h

  Nejrychlejší soudobé bojové letadlo může létat ještě rychleji. Ruskou záchytnou stíhačku MiG-31 vývojáři po čtyřiceti letech zbavili posledního limitu, aby mohla létat rychlostmi, pro které byla vyprojektována.

 • Ruské ministerstvo obrany odbourává Windows. Už má za ně náhradu

  Ruské ministerstvo obrany nechá do služebních počítačů nainstalovat programové vybavení vyvinuté tamními programátory. Počítače obranného resortu už nebudou využívat operační systém řady Windows. Místo „oken“ bude do počítačů nainstalováno ruské programové vybavení a operační systém Astra Linux.

 • Ukrajina vítá rakety Tomahawk s otevřenou náručí

  Zdá se, že Ukrajina tvrdě pracuje na vybudování americké námořní základny ve městě Oděsa. Americké válečné lodě se zastavují v přístavu Oděsa jednou za tři měsíce. Naposledy se v Oděse zastavil americký torpédoborec USS Carney (DDG-64) v nočních hodinách, právě v době, kdy Rusové slavili pravoslavné Vánoce.

 • Časy se mění. Čínská agentura snížila rating Spojeným státům

  V rychle se měnícím světě dochází k dosud neobvyklým věcem. Nikoliv americká agentura Čínu, ale čínská ratingová agentura známkuje Spojené státy. A jak USA dopadly? Dobře ne.

 • Ruský nobelista Alfjorov: Nebýt devadesátých let, „iPhony“ by s teď vyráběly u nás

  Žores Ivanovič Alfjorov ví, o čem mluví. V roce 2000 získal Nobelovu cenu za vývoj heterogenních polovodičových struktur pro vysokorychlostní elektroniku a optoelektroniku. Nedávno poskytl portálu Argumenty a fakta tematicky bohatý rozhovor: o Ukrajině, SSSR, sovětské a ruské vědě, o elektronice a také o tom, kam kráčí svět. Větší část rozhovoru přinášíme v překladu do češtiny.

 

 

 

Nejčtenější články - Aktuálně

Potřebujeme vaši podporu

EURASIA24.cz je zcela nezávislý server, fungující jen a pouze díky nadšení a obětavosti skupiny lidí z České republiky a Slovenska, kteří web tvoří výhradně ve svém volném čase a dosud s vynaložením vlastních prostředků.   Nejsou za námi žádní investoři, oligarchové, majitelé vydavatelských domů nebo korporací, politici ani „ruští agenti“ či „kremelské peníze“.

Vrátit se nahoru