Kyjevští penzisté se statečně bránili brutálním násilníkům

O současné situaci na Ukrajině vypovídá plně zdokumentovaná událost ze čtvrtku 17. března. Mítink, jehož účastníky byli z velké většiny muži a ženy v pokročilém věku, brutálně napadla skupina mladých lidí. Penzisté se však zmohli na důstojný odpor.

V Kyjevě se toho dne sešli lidé k připomínce 25. výročí všesvazového referenda, v němž 17. března roku 1991 obyvatelé SSSR odpovídali na otázku, zda považují za nutné zachování Sovětského svazu coby federace rovnoprávných suverénních republik. Při účasti 83,5 procenta se 70,2 procenta obyvatel Ukrajiny tehdy vyslovilo pro zachování SSSR.

Nedlouho po začátku k účastníkům mítinku přiběhla asi dvacetičlenná skupina mladých lidí, většinou mužů, kteří se pokusili mítink napadnout, strhnout transparent a sebrat účastníkům prapory. Penzisté, povětšinou komunisté, se však nedali a srdnatě se bránili útočníkům, kteří se neostýchali útočit pěstmi dokonce na staré ženy. Agresoři jednoho účastníka skopali do bezvědomí.

Průběh celé akce zachycuje následující video. Upozorňujeme, že obsahuje násilné záběry, ale s ohledem na potřebu informovanosti o závažnosti situace na Ukrajině video zveřejňujeme:

Podle informace portálu Rusvena.su byli útočníky členové civilní odnože „praporu“ Azov. Velitele „praporu“ Azov loni pozval do Evropského parlamentu europoslanec za TOP09 a STAN, bojovník proti komunismu Jaromír Štětina.

Zdroj: Rusvesna.su

Foto: YouTube.com

Ohodnotit článek
(0 hlasujících)

Přečtěte si

 • Na maximum: MiG-31BM teď může létat rychlostí až 3400 km/h

  Nejrychlejší soudobé bojové letadlo může létat ještě rychleji. Ruskou záchytnou stíhačku MiG-31 vývojáři po čtyřiceti letech zbavili posledního limitu, aby mohla létat rychlostmi, pro které byla vyprojektována.

 • Ruské ministerstvo obrany odbourává Windows. Už má za ně náhradu

  Ruské ministerstvo obrany nechá do služebních počítačů nainstalovat programové vybavení vyvinuté tamními programátory. Počítače obranného resortu už nebudou využívat operační systém řady Windows. Místo „oken“ bude do počítačů nainstalováno ruské programové vybavení a operační systém Astra Linux.

 • Ukrajina vítá rakety Tomahawk s otevřenou náručí

  Zdá se, že Ukrajina tvrdě pracuje na vybudování americké námořní základny ve městě Oděsa. Americké válečné lodě se zastavují v přístavu Oděsa jednou za tři měsíce. Naposledy se v Oděse zastavil americký torpédoborec USS Carney (DDG-64) v nočních hodinách, právě v době, kdy Rusové slavili pravoslavné Vánoce.

 • Časy se mění. Čínská agentura snížila rating Spojeným státům

  V rychle se měnícím světě dochází k dosud neobvyklým věcem. Nikoliv americká agentura Čínu, ale čínská ratingová agentura známkuje Spojené státy. A jak USA dopadly? Dobře ne.

 • Ruský nobelista Alfjorov: Nebýt devadesátých let, „iPhony“ by s teď vyráběly u nás

  Žores Ivanovič Alfjorov ví, o čem mluví. V roce 2000 získal Nobelovu cenu za vývoj heterogenních polovodičových struktur pro vysokorychlostní elektroniku a optoelektroniku. Nedávno poskytl portálu Argumenty a fakta tematicky bohatý rozhovor: o Ukrajině, SSSR, sovětské a ruské vědě, o elektronice a také o tom, kam kráčí svět. Větší část rozhovoru přinášíme v překladu do češtiny.

 

 

 

Nejčtenější články - Aktuálně

Potřebujeme vaši podporu

EURASIA24.cz je zcela nezávislý server, fungující jen a pouze díky nadšení a obětavosti skupiny lidí z České republiky a Slovenska, kteří web tvoří výhradně ve svém volném čase a dosud s vynaložením vlastních prostředků.   Nejsou za námi žádní investoři, oligarchové, majitelé vydavatelských domů nebo korporací, politici ani „ruští agenti“ či „kremelské peníze“.

Vrátit se nahoru