Čím dál méně Holanďanů je ochotno říci „ano“ Ukrajině

Do konání referenda o přidružení Ukrajiny k Evropské unii, které se v Holandsku bude konat v dubnu, již zbývá necelý měsíc. Přistoupení Kyjeva k EU však dnes podporuje sotva třetina Holanďanů, informuje RIA Novosti.


Pouze 33 % nizozemských obyvatel je ochotno podpořit přistoupení Ukrajiny k EU. Prokazují to výsledky průzkumu agentury I & O Research.

Kolem 44 % obyvatel Nizozemska bude hlasovat proti asociaci s Ukrajinou v referendu, které je naplánováno na 6. dubna 2016. Pouze 33 % Nizozemců je připraveno hlasovat "pro". Celkem 23 % oprávněných hlasovat se dosud nerozhodlo.


Pokud by byla z možných odpovědí vyřazena odpověď „ještě jsem se nerozhodl“, hlasovalo by 57 % Nizozemců „proti“ a pouze 43 % „pro“.

Podle výsledků předchozího průzkumu stejné agentury, který se konal v únoru, bylo Ukrajině připraveno říci „ano“ 45 % respondentů a 55 % jich bylo „proti.

Velvyslanec Ukrajiny Dmytro Kuleba prohlásil, že ani negativní výsledek (pro Ukrajinu) referenda v Nizozemí nezastaví proces integrace Ukrajiny s EU.

Dohoda o přidružení mezi Ukrajinou a EU byla podepsána v roce 2014. Dnem 1. ledna 2016 vstoupila v platnost část dohody o vytvoření zóny volného obchodu mezi Ukrajinou a EU. Šestého dubna pak Nizozemí jako předsedající stát EU uspořádá referendum o dovršení celé asociační dohody.

Zdroj: RIA Novosti

photo credit: Reaching for the sky via photopin (license)

Ohodnotit článek
(0 hlasujících)

Přečtěte si

 • Tajemná hvězda na trupu: kdo to v Sýrii prohrál vzdušný boj s Su-35S?

  Loni v polovině prosince se po splnění bojových úkolů vrátila z letecké základny Hmeimim do Ruska skupina čtyř nejmodernějších stíhacích víceúčelových letadel Su-35S. Letouny s palubními čísly „červená“ 03 až 06 byly ze Sýrie staženy v rámci plánované rotace techniky. S největší pravděpodobností přímo na základně 23. stíhacího leteckého pluku poblíž Komsomolsku na Amuru vznikl mimořádně zajímavý snímek jednoho ze strojů.

 • Savčenková šokuje: Putin by Ukrajinu řídil lépe než Porošenko

  Webová vrze Komsomolské pravdy publikovala závěry návštěvy ukrajinské poslankyně Naděždy Savčenkové v Doněcké lidové republice. Bývalá ukrajinská navigátorka a donedávna národní hrdinka náhle představuje pro iniciátory a strůjce převratu na Ukrajině velmi vážný problém.

 • Trpělivost s Lukašenkem je u konce

  Minsk se neustále snaží skandalizovat Moskvu. Tentokrát prohlášením „baťky“ Lukašenka o „vedení války za nezávislost bratrské Ukrajiny“.

 • Ruská výzvědná loď připlula k břehům USA. Pokusy o humor Američanům nepomohou

  Přiblížení výzvědné lodi Viktor Leonov k americkému pobřeží není výrazem síly, ale slabosti Ruska, uvádějí americká média s odvoláním na zdroje v americké rozvědce. Stejné zdroje s ironií a humorem uvádějí, že jde o loď, která je pro Rusy zcela bez užitku, přičemž výsledky jejího působení musí být zklamáním. Pravda je ovšem taková, že podobné komentáře jsou absolutní nesmysl.

 • Syrská armáda vstoupila na linii „dohodnuté dočasné hranice“ s Tureckem

  Tureckou armádou podporované síly v minulých dnech konečně dobyly město al-Báb na severu Sýrie v blízkosti tureckých hranic. Proti Islámskému státu zde postupovaly rovněž jednotky syrské armády. Jaká je nyní situace na tomto místě, kde se syrské a turecké jednotky nacházejí vzájemně na dostřel?

 

 

 

 

 

Nejčtenější články - Aktuálně

 

loading...

 

Potřebujeme vaši podporu

EURASIA24.cz je zcela nezávislý server, fungující jen a pouze díky nadšení a obětavosti skupiny lidí z České republiky a Slovenska, kteří web tvoří výhradně ve svém volném čase a dosud s vynaložením vlastních prostředků.   Nejsou za námi žádní investoři, oligarchové, majitelé vydavatelských domů nebo korporací, politici ani „ruští agenti“ či „kremelské peníze“.

Vrátit se nahoru