Čím dál méně Holanďanů je ochotno říci „ano“ Ukrajině

Do konání referenda o přidružení Ukrajiny k Evropské unii, které se v Holandsku bude konat v dubnu, již zbývá necelý měsíc. Přistoupení Kyjeva k EU však dnes podporuje sotva třetina Holanďanů, informuje RIA Novosti.


Pouze 33 % nizozemských obyvatel je ochotno podpořit přistoupení Ukrajiny k EU. Prokazují to výsledky průzkumu agentury I & O Research.

Kolem 44 % obyvatel Nizozemska bude hlasovat proti asociaci s Ukrajinou v referendu, které je naplánováno na 6. dubna 2016. Pouze 33 % Nizozemců je připraveno hlasovat "pro". Celkem 23 % oprávněných hlasovat se dosud nerozhodlo.


Pokud by byla z možných odpovědí vyřazena odpověď „ještě jsem se nerozhodl“, hlasovalo by 57 % Nizozemců „proti“ a pouze 43 % „pro“.

Podle výsledků předchozího průzkumu stejné agentury, který se konal v únoru, bylo Ukrajině připraveno říci „ano“ 45 % respondentů a 55 % jich bylo „proti.

Velvyslanec Ukrajiny Dmytro Kuleba prohlásil, že ani negativní výsledek (pro Ukrajinu) referenda v Nizozemí nezastaví proces integrace Ukrajiny s EU.

Dohoda o přidružení mezi Ukrajinou a EU byla podepsána v roce 2014. Dnem 1. ledna 2016 vstoupila v platnost část dohody o vytvoření zóny volného obchodu mezi Ukrajinou a EU. Šestého dubna pak Nizozemí jako předsedající stát EU uspořádá referendum o dovršení celé asociační dohody.

Zdroj: RIA Novosti

photo credit: Reaching for the sky via photopin (license)

Ohodnotit článek
(0 hlasujících)

Přečtěte si

 • Na maximum: MiG-31BM teď může létat rychlostí až 3400 km/h

  Nejrychlejší soudobé bojové letadlo může létat ještě rychleji. Ruskou záchytnou stíhačku MiG-31 vývojáři po čtyřiceti letech zbavili posledního limitu, aby mohla létat rychlostmi, pro které byla vyprojektována.

 • Ruské ministerstvo obrany odbourává Windows. Už má za ně náhradu

  Ruské ministerstvo obrany nechá do služebních počítačů nainstalovat programové vybavení vyvinuté tamními programátory. Počítače obranného resortu už nebudou využívat operační systém řady Windows. Místo „oken“ bude do počítačů nainstalováno ruské programové vybavení a operační systém Astra Linux.

 • Ukrajina vítá rakety Tomahawk s otevřenou náručí

  Zdá se, že Ukrajina tvrdě pracuje na vybudování americké námořní základny ve městě Oděsa. Americké válečné lodě se zastavují v přístavu Oděsa jednou za tři měsíce. Naposledy se v Oděse zastavil americký torpédoborec USS Carney (DDG-64) v nočních hodinách, právě v době, kdy Rusové slavili pravoslavné Vánoce.

 • Časy se mění. Čínská agentura snížila rating Spojeným státům

  V rychle se měnícím světě dochází k dosud neobvyklým věcem. Nikoliv americká agentura Čínu, ale čínská ratingová agentura známkuje Spojené státy. A jak USA dopadly? Dobře ne.

 • Ruský nobelista Alfjorov: Nebýt devadesátých let, „iPhony“ by s teď vyráběly u nás

  Žores Ivanovič Alfjorov ví, o čem mluví. V roce 2000 získal Nobelovu cenu za vývoj heterogenních polovodičových struktur pro vysokorychlostní elektroniku a optoelektroniku. Nedávno poskytl portálu Argumenty a fakta tematicky bohatý rozhovor: o Ukrajině, SSSR, sovětské a ruské vědě, o elektronice a také o tom, kam kráčí svět. Větší část rozhovoru přinášíme v překladu do češtiny.

 

 

 

Nejčtenější články - Aktuálně

Potřebujeme vaši podporu

EURASIA24.cz je zcela nezávislý server, fungující jen a pouze díky nadšení a obětavosti skupiny lidí z České republiky a Slovenska, kteří web tvoří výhradně ve svém volném čase a dosud s vynaložením vlastních prostředků.   Nejsou za námi žádní investoři, oligarchové, majitelé vydavatelských domů nebo korporací, politici ani „ruští agenti“ či „kremelské peníze“.

Vrátit se nahoru