Západ prohrává. Breedlove před světem uznal, že Rusko se nepodvolilo

Necelých pětadvacet let po rozpadu Sovětského svazu Západ uznal, že nedokázal ovládnout a zotročit Rusko. Vyplývá to z prohlášení, které v úterý 1. března učinil velitel vojsk NATO v Evropě Philip Breedlove.

Jak informují korporátní i takzvaně veřejnoprávní média, podle generála ani „dvě dekády snahy Spojených států učinit z Ruska partnera nepřinesly žádoucí výsledek“. Breedlove to prohlásil v branném výboru Senátu amerického Kongresu. Spojené státy podle něj v Evropě už ztratily vojenskou sílu, kterou by „čelily Rusku“.

Breedlove svá slova pronesl na podporu zvýšení obranných výdajů a rozšíření americké vojenské přítomnosti v Evropě a prohlášení učinil v době před vrcholem prezidentského klání ve Spojených státech.

Avšak přímo na půdě Kongresu uznal, že Rusko opět, po čtvrtstoletí pokusů Západu o ovládnutí, znovu razí svoji plně suverénní politiku nejen na území bývalého Sovětského svazu, ale také v Arktidě a na dalších místech, kde má své existenční zájmy.

O zoufalství Západu svědčí také generálovo tvrzení, že „Rusko učinilo v boji s Islámským státem jen málo“.

Obr.: Activistpost.com

Ohodnotit článek
(0 hlasujících)

Přečtěte si

 

 

 

Nejčtenější články - Aktuálně

Potřebujeme vaši podporu

EURASIA24.cz je zcela nezávislý server, fungující jen a pouze díky nadšení a obětavosti skupiny lidí z České republiky a Slovenska, kteří web tvoří výhradně ve svém volném čase a dosud s vynaložením vlastních prostředků.   Nejsou za námi žádní investoři, oligarchové, majitelé vydavatelských domů nebo korporací, politici ani „ruští agenti“ či „kremelské peníze“.

Vrátit se nahoru