Proti teroristům v Sýrii byly použity rakety Točka-U sovětské výroby

Syrští vojenští reportéři zveřejnili video zachycující, jak provládní síly vypouštějí proti teroristům taktickou raketu Točka -U sovětské výroby.

Novináři uvádí, že start rakety provedli bojovníci Hizballáhu, jeden z nich je má na videu uvázaný tradiční zelený šátek libanonského hnutí odporu. Je známo, že Hizballáh několik let úspěšně bojuje s ozbrojenci na různých frontách syrské války.

Podle dostupných informací začali syrští vojáci používat operačně-taktické rakety Točka proti územím ovládaným teroristy od konce léta 2014, kdy je použili proti pozicím ozbrojenců u Damašku a v provincii Aleppo. V průběhu ledna 2015 pak došlo k dalšímu použití tohoto operačně taktického raketového komplexu, když cílem Syrské arabské armády se tentokrát se stala místa uskupení teroristů a jejich opěrné body v provinciích Idlíb a Aleppo.

Nyní ozbrojenci ze dvou nejvlivnějších teroristických organizací působících v provincii Idlíb – Fronta an Nusrá (syrská větev Al-Káidy) a Ahrár aš-Šám al-Islámíja – vedli více než týden boj o kontrolu nad městem Salqin, ležícím v blízkosti tureckých hranic, a tím také o kontrolu nad tokem zbraní a kontrabandu.

Nakonec se pohlaváři teroristických skupin rozhodli uspořádat setkání v centru města, aby se pokusili konflikt urovnat. Na „rande“ gangu přijeli na „džihádmobilech“ — džípech a pick-upech s kulomety, v autobusech a nejrůznější vojenské technice.

Podle informací arabských novinářů se ruským zpravodajcům podařilo zjistit místo i čas setkání a poté byly na určené místo – policejní stanici města Salqin – vypuštěny dvě taktické rakety Točka-U sovětské výroby.

V důsledku výbuchů bylo zlikvidováno 20 bojovníků z obou teroristických organizací a asi 30 dalších bylo lehce či těžce zraněno. Výbuchy byla zničena i převážná většina automobilové a vojenské techniky.

Zdroj: novorossia-novosti.com

Překlad: mbi, Eurasia24.cz

Foto: YouTube.com

Ohodnotit článek
(0 hlasujících)

Přečtěte si

 • Konec „lidové tvořivosti“, ruské školství se vrací k pořádku. Vasiljevová připravuje rozsáhlou reformu

  Jak Eurasia24.cz před rokem informovala, nepopulárního exministra školství Ruské federace Dmitrije Livanova vystřídala ve funkcí konzervativní patriotka Olga Vasiljevová. Ta se nyní pouští do rozsáhlé školské reformy s cílem napravit v minulých letech provedenou liberalizaci a decentralizaci ruského školství.

 • Severní Korea: ohnivá zloba a strach

  Zvony bijí na poplach, neboť se objevily přebujelé spekulace ohledně „možných“ miniaturizovaných jaderných hlavic, které by měl Pchjongjang vlastnit.

 • USA odhlasovaly zákon pro vyhlášení obchodní války do posledního Rusa. Konec nadějí i pro všechny lokaje, kteří doufali, že budou alespoň sbírat drobky

  Současné vládnoucí korporátní elity EU jsou v těžké situaci. Ekonomické sankce, které USA uvalily na Ruskou federaci, nařizují zaprodaným elitám a všem poskokům USA podílet se na ekonomické válce proti Ruské federaci. Vojenský pakt NATO úspěšně dokončuje obkličování ruských hranic, a tak další fází bude pokus o ekonomické zhroucení Ruska a následné vojenské doražení. (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

 • Odhalené tajemství

  Pokud se chcete dozvědět, co se děje na Ukrajině, co tam chystají, příchod jakých událostí očekávají a současně se jich obávají, pak si přečtěte, co se tam říká o Rusku a jaké další pohromy mu předpovídají. Můžete si být jisti, že během několika měsíců nebo dokonce jen týdnů se to splní. Ne ovšem v Rusku.

 • Velká flotila Vladimira Putina

  Dvacátého července letošního roku byl na portálu ruské sbírky zákonů zveřejněn výnos Vladimira Putina stanovující osnovy státní politiky Ruské federace v oblasti vojenského námořnictva na období do roku 2030. Řada komentátorů jej nazvala „výnosem o velké flotile“.

 

 

 

 

 

Nejčtenější články - Aktuálně

 

loading...

 

Potřebujeme vaši podporu

EURASIA24.cz je zcela nezávislý server, fungující jen a pouze díky nadšení a obětavosti skupiny lidí z České republiky a Slovenska, kteří web tvoří výhradně ve svém volném čase a dosud s vynaložením vlastních prostředků.   Nejsou za námi žádní investoři, oligarchové, majitelé vydavatelských domů nebo korporací, politici ani „ruští agenti“ či „kremelské peníze“.

Vrátit se nahoru