Proti teroristům v Sýrii byly použity rakety Točka-U sovětské výroby

Syrští vojenští reportéři zveřejnili video zachycující, jak provládní síly vypouštějí proti teroristům taktickou raketu Točka -U sovětské výroby.

Novináři uvádí, že start rakety provedli bojovníci Hizballáhu, jeden z nich je má na videu uvázaný tradiční zelený šátek libanonského hnutí odporu. Je známo, že Hizballáh několik let úspěšně bojuje s ozbrojenci na různých frontách syrské války.

Podle dostupných informací začali syrští vojáci používat operačně-taktické rakety Točka proti územím ovládaným teroristy od konce léta 2014, kdy je použili proti pozicím ozbrojenců u Damašku a v provincii Aleppo. V průběhu ledna 2015 pak došlo k dalšímu použití tohoto operačně taktického raketového komplexu, když cílem Syrské arabské armády se tentokrát se stala místa uskupení teroristů a jejich opěrné body v provinciích Idlíb a Aleppo.

Nyní ozbrojenci ze dvou nejvlivnějších teroristických organizací působících v provincii Idlíb – Fronta an Nusrá (syrská větev Al-Káidy) a Ahrár aš-Šám al-Islámíja – vedli více než týden boj o kontrolu nad městem Salqin, ležícím v blízkosti tureckých hranic, a tím také o kontrolu nad tokem zbraní a kontrabandu.

Nakonec se pohlaváři teroristických skupin rozhodli uspořádat setkání v centru města, aby se pokusili konflikt urovnat. Na „rande“ gangu přijeli na „džihádmobilech“ — džípech a pick-upech s kulomety, v autobusech a nejrůznější vojenské technice.

Podle informací arabských novinářů se ruským zpravodajcům podařilo zjistit místo i čas setkání a poté byly na určené místo – policejní stanici města Salqin – vypuštěny dvě taktické rakety Točka-U sovětské výroby.

V důsledku výbuchů bylo zlikvidováno 20 bojovníků z obou teroristických organizací a asi 30 dalších bylo lehce či těžce zraněno. Výbuchy byla zničena i převážná většina automobilové a vojenské techniky.

Zdroj: novorossia-novosti.com

Překlad: mbi, Eurasia24.cz

Foto: YouTube.com

Ohodnotit článek
(0 hlasujících)

Přečtěte si

 • Nad Libyí zuří letecká válka, o které se nepíše. Jak si stojí síly generála Haftara?

  Západní mainstreamová média publikují jen minimum aktuálních informací z Libye, aby se čtenář nedozvěděl, jakou katastrofu Západ svojí intervencí způsobil. Země se po smrti Muammara Kaddáfího propadla do chaosu a bojů několika frakcí a koalic. Dvě z nich, podporované různými zeměmi, zapojují do bojů také bojová letadla.

 • Přišel čas obnovit kdysi těsné kontakty? Ruští poslanci chtějí pozvat kolegy z KLDR

  Obě země čelí ekonomickým sankcím, obě země jsou vytrvale dehonestovány a démonizovány, obě země musí vzdorovat sílícímu vojenskému ohrožení. V ruské dumě zaznívají hlasy pro obnovení kdysi těsné spolupráce mezi Moskvou a severokorejským Pchjongjangem.

 • Američanům proti srsti: Trojlístek Rusku umožní pohlídat nezměrné arktické bohatství (FOTO)

  Rusko vybudovalo novou arktickou vojenskou základnu, která mu pomůže kontrolovat zásoby nerostných zdrojů v této části světa. Nelibě to nesou Američané i Britové.

 • USA vyvíjejí tlak na Rusko a Čínu s jasným cílem: přimět je ke střetu

  Skutečnými protivníky Spojených států jsou Rusko a Čína. Proti těm jdou a na ty USA tlačí. Tím, že neustále atakují tyto své dva hlavní soupeře, se je USA snaží zlomit. A následně pak se státem, který neodolal, zkouší uzavřít samostatné dohody proti tomu druhému. I proto Američané rozžhavují situaci v Sýrii a KLDR.

 • Protiletadlový systém Pečora–2M sestřelil v Sýrii špičkový americký dron MQ-1 Predator

  Prostředky syrské protivzdušné obrany na severu provincie Latákíja objevily ve vzdušném prostoru Sýrie cizí letoun. Na cíl zahájily palbu a zničily jej. Pátrací skupina následně zjistila, že se jednalo o americký bezpilotní letoun. Po incidentu s leteckou základnou Šajrát se objevily výhrady,  že syrské systémy PVO ruské provenience, ty modernizované i nové, nebyly dosud zapojeny do reálných bojových akcí. Ve skutečnosti jsou tato tvrzení pravdivá pouze částečně. Vítězných soubojů nemají za sebou ruské systémy opravdu příliš mnoho – ale mají. (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({}); V poslední publikované zprávě o systémech PVO Pancir-S1 zařazených do výzbroje syrské armády se hovoří…

 

 

 

 

 

Nejčtenější články - Aktuálně

 

loading...

 

Potřebujeme vaši podporu

EURASIA24.cz je zcela nezávislý server, fungující jen a pouze díky nadšení a obětavosti skupiny lidí z České republiky a Slovenska, kteří web tvoří výhradně ve svém volném čase a dosud s vynaložením vlastních prostředků.   Nejsou za námi žádní investoři, oligarchové, majitelé vydavatelských domů nebo korporací, politici ani „ruští agenti“ či „kremelské peníze“.

Vrátit se nahoru