Šok ve vysílání: Ukrajinci chtějí v parlamentu Zacharčenka a Plotnického

Ve vysílání pořadu Echo skandálně proslaveného Matveje Ganapolského se udála bez nadsázky senzace.

Ukrajinští televizní diváci, které všechna média po dva roky krmí příběhy o „separatistech“, „ozbrojencích“ a „hlavních zločincích“, v přímém přenosu hlasovali pro to, aby v ukrajinském parlamentu byli zastoupeni lídři Donbasu. Ve jménu klidu, míru a sjednocení.

Ganapolskij v pořadu Echo televize News-One zadal jednoduchou otázku: souhlasili byste s tím, aby „separatisté“ byli v ukrajinském parlamentu? „Separatisty“ byli míněni lídři Doněcké lidové republiky a Luhanské lidové republiky Alexandr Zacharčenko a Igor Plotnickij.


Hlasovalo více než 40 tisíc Ukrajinců. Ganapolskij bezmála omdlíval, obracel oči v sloup a odmítal věřit číslům, když se na velké obrazovce v jednu chvíli, nedlouho před ukončením hlasování, objevilo, že 52 procent Ukrajinců by uvítalo, aby v ukrajinském parlamentu zasedli lídři „separatistů“. Hlasování nakonec dopadlo vyrovnaně, ale jasně ukázalo, že ukrajinská společnost není ani zdaleka tak radikálně „protiseparatisticky“ naladěna, jak informují média. Naopak.

Na Ganapolského, který byl ještě nedávno pro Ukrajince „majákem pravdy“, uživatelé sociálních sítí útočí kvůli „uspořádání provokace“. A „patrioti“ byli také mezi diváky volajícími do studia – jenže se octili v menšině.

Výsledky jsou velmi výmluvné. Obyčejní lidé na Ukrajině jsou unaveni válkou, konflikty, lží, neonacismem a vším ostatním, co zaplavilo zemi po „vítězství na Majdanu“.

Zdroj: Rusvesna.su a YouTube.com

Foto: YouTube.com

Ohodnotit článek
(0 hlasujících)

Přečtěte si

 • Nad Libyí zuří letecká válka, o které se nepíše. Jak si stojí síly generála Haftara?

  Západní mainstreamová média publikují jen minimum aktuálních informací z Libye, aby se čtenář nedozvěděl, jakou katastrofu Západ svojí intervencí způsobil. Země se po smrti Muammara Kaddáfího propadla do chaosu a bojů několika frakcí a koalic. Dvě z nich, podporované různými zeměmi, zapojují do bojů také bojová letadla.

 • Přišel čas obnovit kdysi těsné kontakty? Ruští poslanci chtějí pozvat kolegy z KLDR

  Obě země čelí ekonomickým sankcím, obě země jsou vytrvale dehonestovány a démonizovány, obě země musí vzdorovat sílícímu vojenskému ohrožení. V ruské dumě zaznívají hlasy pro obnovení kdysi těsné spolupráce mezi Moskvou a severokorejským Pchjongjangem.

 • Američanům proti srsti: Trojlístek Rusku umožní pohlídat nezměrné arktické bohatství (FOTO)

  Rusko vybudovalo novou arktickou vojenskou základnu, která mu pomůže kontrolovat zásoby nerostných zdrojů v této části světa. Nelibě to nesou Američané i Britové.

 • USA vyvíjejí tlak na Rusko a Čínu s jasným cílem: přimět je ke střetu

  Skutečnými protivníky Spojených států jsou Rusko a Čína. Proti těm jdou a na ty USA tlačí. Tím, že neustále atakují tyto své dva hlavní soupeře, se je USA snaží zlomit. A následně pak se státem, který neodolal, zkouší uzavřít samostatné dohody proti tomu druhému. I proto Američané rozžhavují situaci v Sýrii a KLDR.

 • Protiletadlový systém Pečora–2M sestřelil v Sýrii špičkový americký dron MQ-1 Predator

  Prostředky syrské protivzdušné obrany na severu provincie Latákíja objevily ve vzdušném prostoru Sýrie cizí letoun. Na cíl zahájily palbu a zničily jej. Pátrací skupina následně zjistila, že se jednalo o americký bezpilotní letoun. Po incidentu s leteckou základnou Šajrát se objevily výhrady,  že syrské systémy PVO ruské provenience, ty modernizované i nové, nebyly dosud zapojeny do reálných bojových akcí. Ve skutečnosti jsou tato tvrzení pravdivá pouze částečně. Vítězných soubojů nemají za sebou ruské systémy opravdu příliš mnoho – ale mají. (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({}); V poslední publikované zprávě o systémech PVO Pancir-S1 zařazených do výzbroje syrské armády se hovoří…

 

 

 

 

 

Nejčtenější články - Aktuálně

 

loading...

 

Potřebujeme vaši podporu

EURASIA24.cz je zcela nezávislý server, fungující jen a pouze díky nadšení a obětavosti skupiny lidí z České republiky a Slovenska, kteří web tvoří výhradně ve svém volném čase a dosud s vynaložením vlastních prostředků.   Nejsou za námi žádní investoři, oligarchové, majitelé vydavatelských domů nebo korporací, politici ani „ruští agenti“ či „kremelské peníze“.

Vrátit se nahoru