Důvěra v Porošenka klesla níž, než měl Janukovič v době Majdanu

Důvěra Ukrajinců v jejich prezidenta Petra Porošenka prudce klesá, píše TASS s odkazem na televizní stanici 24 Ukrajina. „Stupeň důvěry Petru Porošenkovi mezi občany Ukrajiny je o 3 procenta nižší než u Viktora Janukovyče v době Majdanu,“ uvedl ukrajinský televizní kanál.

Vyjádřeno v absolutních číslech to vypadá následovně: „Po volbách současnému vůdci Ukrajiny důvěřovalo 47 procent obyvatel. Od té doby podpora ‚ručitele' (změn – pozn. překl.) klesla na 30 procent a nyní až na rekordních 17 procent," tvrdí televizní kanál a upřesňuje, že „Janukovyče během ‚revoluce důstojnosti' podporoval každý pátý Ukrajinec, tedy 20 procent.


Rychlý pokles důvěry v Porošenka vysvětlují sociologové jeho „kompletním neúspěchem“ při naplňování požadavků Euromajdanu.

Z uvedených faktů dospěl televizní kanál k závěru, že ukrajinští politici získají největší podporu u obyvatel v době, kdy (ještě) nezastávají funkce. „Když pak přijdou k moci, všechno zůstane při starém. Na stejné hrábě šlápl i Porošenko,“ zaznělo ve zpravodajském pořadu.

Zdroj: Zavtra.ru

Foto: YouTube.com

Ohodnotit článek
(0 hlasujících)

Přečtěte si

 

 

 

Nejčtenější články - Aktuálně

Potřebujeme vaši podporu

EURASIA24.cz je zcela nezávislý server, fungující jen a pouze díky nadšení a obětavosti skupiny lidí z České republiky a Slovenska, kteří web tvoří výhradně ve svém volném čase a dosud s vynaložením vlastních prostředků.   Nejsou za námi žádní investoři, oligarchové, majitelé vydavatelských domů nebo korporací, politici ani „ruští agenti“ či „kremelské peníze“.

Vrátit se nahoru